HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ DO NOVÉHO ROKU 2014!

Leden 2014

Co je to láska?

26. ledna 2014 v 11:51 | XBONNIE
Jaký by byl život bez lásky? Pustý a chladný. Nechci vám tady mazat med kolem huby, to opravdu ne. Dlouho jsem tápala a pořádně jsem si neuvědomovala význam láska. Častokrát jsem si s tím spojovola dnešní sociální sítě a statusy typu " Mám 200 kostí a Ty mi musíš zlomit srdce." - Jasně neopětovaná láska hrozně bolí, ale na to se neumírá (teda snad). Popravdě jsem se hroutila a vlastně i hroutím, když vidím statusy dvanáctiletých holek pláčících denodenně, že tady nějakej Franta jí nemá rád. Nechci být zlá a popravdě se přiznám, že nějakou dobu jsem k nim patřila. Z fleku bych si vlepila facku.
Poměrně nedávno jsem si uvědomila, že největší láska je v rodině. Víte, přijít domů a někam složit hlavu. Vidět na vrásčité tváři smích vaší babičky a nebo dědečka. Sdílet sny a slzy. Nedávno jsem seděla u táty doma. Hlídala jsem mojí nevlastní sestru. Plno upřímnosti v dětském smíchu, tolik radosti a strachu v dětských očí. V tu chvíli jsem přišla na to, že to co vidím v její tváři je jako, kdybych koukala do starého alba mých fotek.
Pamatuju si na noci, když jsem šla spát a moje babička si ke mně sedla a vypravovala mi o hvězdách, o vesmíru, nikdy nekončící víře a naději. Taky do toho patří naše velká rodinná parta u jednoho stolu, přes sebe křičících v občasných návalech smíchu. Nebudu říkat, že je naše rodina bezchybná - je prostě taková jaká je.
Když jsem se podívala na některé moje spolužáky, byla jsem překvapená. Ne však mile.
Stěžování si, jak jí/mu mamka nedovolila jít si támhle zapařit, někam jet a nebo prostě jít v noci ven s někým cizím. Zaručuju vám, že slova které tam padly nebyly slušný ani za mák. Říkám tedy, že pokud máte rodinu - správnou fungující rodinu, važte si jí. Protože pokavaď je láska v rodině upřímná, pak nikdy nekončí.


Omlouvám se za to, že jsem se dlouho neozvala. Byla jsem týden na lyžáku a pak probíhalo uzavírání známek a já jsem ještě pár věcí musela vylepšit ( zhoršit) :-D Doufám, že se vám článek bude z části líbit.
Přeju vám přijemnou neděli. :-)
BONNIE

11.1. - 17.1.2014

11. ledna 2014 v 6:00 | XBONNIE
Jedu na hory si zalyžovat na blátě! Ne, držte mi palce - myslím že to budu vážně potřebovat.Balím si věci podle seznamu, který vedu a pořád mi připadá, že mi něco chybí. :-) Moje aktivita bude na blogu aspoň týden opravdu minimální!
Ještě jednou prosím, aby jste mi drželi palce.Potřebuju, aby tam mrzlo a napadl sníh :-D A taky pevně doufám v tom, že si nic nezlámu. :-)

S pozdravem
XBONNIE

Jsem na tom dost zle

2. ledna 2014 v 9:57 | XBONNIE


Lítám zběsile po bytě, mám sluchátka na uších a dělám nejlepší (strašný) taneční kroky. Jak by řekl kamarád, taneční drogy. Ještě že není nikdo doma, jinak dostanu lepáka se slovy, že se nemám chovat jako opice a tak dále a tak dále. A přitom vážně netancuju zle.
Většinu času hledám isnpiraci v hudbě a nebo v knihách. Vnímám jen ty slova, kousek po kousku a uvědomovamuju si jejich pravej smysl. Už i samotný žití je nutná dávka inspirace.
Moje první insiprace, nebo taková první co si pamatuju bylo mít výstavní břicho. Jednu dobu jsem opravdu poctivě cvičila a na břichu se začaly objevovat svaly. A taky, když jsem si sedla nebyl tam už jen prostý Franta, nebo jak se říká jedna velká buchta. Ale pak to všichni znají, příjde zima, člověk onemocní a pak leží ve vlastním potu a žere jako prase. Přesně tak bych popsala svůj předchozí stav před třemi týdny. Je sice pravda, že chodím blbnout ven, ale pravidelnýmu běhu se zamálo něco vyrovná. Na fitko není čas a proto se snažím běhat venku jak idiot. Třeba včera jsem ušla osm kilometrů a teď mají moje nohy stávku. Zima je vážně krutá. Pak jsou tady sliby, že už nešáhnete na sladký. Jenže pak běžíte do komůrky, vezmete nějakou super tyčku a sežerete jí i s obalem. Sakra začínám si uvědomovat, že jsem na tom fakt zle.
Postupně si uvědomuju, že i stou inspirací jsem na tom dost zle. Tedy ačkoliv jsem velký snílek. Snít je základ života, jen je na Vás jak velký jste snílek. A můj sen je žít, někde kde začátky budou nejtěžší chvíle v mým životě. Protože stav štěstí, se vždycky měří jeho ztrátou. A proto insipirace neinspirace - zavřu se do chlíva a tam budu do jara žít a hospodařit jak jen to je možný.

Silvestrovský cirkus

1. ledna 2014 v 13:27 | XBONNIE

Silvestr jsem trávila u kamarádky doma. Nejenže jsme se prostě přežraly, ale i sportovně učástnily u televize a tím tedy nemyslím profesionální gaučing. Jestli znáte něco jako Lexibook, kde můžete hrát tenis, ping pong a box, tak nejenže se u toho zabavíte, ale i výborně pobavíte. U nás jsou výsledkem fotky a videa a říkám vám, že něco tak příšernýho jste asi v životě neviděli. Taky nám volali dobří přátelé, kteří už byli slušně pod obraz. Několikrát se nás ptali, jestli vlastníme petardy - přičemž jsme my holky měly jenom prskavky ( dopadlo by to zase jako minule, když jsme to hodili k sousedům a pak jsme se schovávali, aby nás nevytahali za uši a nedali dělo tak velký, aby jsme neodletěli někam do absabsaxsa). Jinak ten hovor dopadl špatně, čtyři minuty se nás ptali dokola jestli ty petardy fakt máme a pak jsme se začali dohadovat kdo je kdo. Takže s opi(l)cema je fakt těžký mluvit normálně. O půl noci jsme se s kamarádkami konečně dostaly ven a snažily se vyfotit nějaký fotky. Ohňostroj si ze mě dělal vyloženou srandu a proto polovina fotek ve foťáku je naprostý černo. Vesnice byla plná lidí a i ze vznešenou náladou, že jeden chlapák začal odpočítavát půlnoc s desetiminutovým zpožděním ( alkohol je fakt špatná věc). A proto Já jsem Silvestr přečkala vesele a šťastně a to bez alkoholu! Dokonce i můj první krok byl pravou nohou! Teda ze začátku, jsem nevěděla jaká je jaká .. A jak Vy? :-)

,,A dech se zastaví. Mne nejvíce děsí, že nebudu moci dýchat. Když je mi někdy těžko, tak si říkám: Ty hlupáčku, holka, vždyť dýcháš, vždyť můžeš dýchat. Je to požitek, jen si to stačit vždycky včas uvědomit. Pojď, zkusíme to spolu, chceš? Dýchat... nadechnout zhluboka, vzduch, cítíš? A myslet si při tom: Dýchám, dýchám, ještě dýchám... jsem boháč."


- Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek)