HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ DO NOVÉHO ROKU 2014!

Prosinec 2013

Den první - Sheldonovi teorie a jak úspěšně přijít o prst

30. prosince 2013 v 18:03 | XBONNIE

Dnes jsem se rozhodla podívat se na The big bang theory a to v anglickém znění. Sice jsem musela užít ještě titulky, protože nejsem tak vychytralý přeborník v anglickém jazyce - hlavně Sheldonovi teorie jsou poněkud rozsáhlejší :-D
Musím uznat že v originálním znění je to daleko lepší, než s naším dabingem. A to se chvástám s tím, že máme nejlepší dabéry! Začala jsem na ně koukat od první série ať to všechno fičí po pořadě. Je to snad jediný seriál co mě dokáže pobavit. A to prosim Já na seriály a filmy moc nejsem. Ráda začnu užívat frázi, že moje děti budou krásné a taky chytré - a hlavně imaginární. Neboli jak jsem u babičky vyprávěla, že se nikdy nerozvedu. V okamžiku přišel strýc a v klidu prohlásil " Máš pravdu, ty se nerozvedeš - protože se nikdy nevdáš!" To vám teda povím, že to byla kudla do zad! A to jaká. Ale úspěšně zakončená smíchem.
Jinak jsem si přibližně před třemi týdny půjčila knihu od Emily Brontëové - Na Větrné hůrce. Dlouho jsem jí neotevřela, snad až po Vánocích! Ale to vám tedy řeknu, že kdybych jí nezačala číst o hodně bych prohloupila :-) Kniha je čtivá a vztahy mezi lidmi jsou výborně popsané. Takže pokavaď někdo opravdu rád čte, tak jí doporučuju :-)
Aby se neřeklo taky jsem dnes byla venku. Kamarádka taky málem přišla o prst, když se jí s úlekem zahryzla druhá kamarádka do prstu. A že to byla velká náhoda. Pokavaď někdo chcete přijít o prst, tak mi napište. Já je vám s radostí pošlu!!!


A ZDRHEJ!

29. prosince 2013 v 12:47 | XBONNIE
Během týdne jsem si povídala se sestřenkou o tom, jaký zvíře je nebezpečnější. Ha, já mám teda příšernej strach z pavouků a upřímně jim fakt nezávidím. Určitě bych nechtěla mít osm dlouhých nožiček ( ze začátku jsem napsala osm chlupů ..) Sestřenka má fóbií z hadů. Vemte si třeba kobru, dlouhá skoro až pět metrů a pěkně špičatý zoubky. Šlápněte na její ocas a jste prostě mrtvý! V moři bych určitě nechtěla potkat žraloka, člověka si splete s tuleněm. Sakra copak vypadám jako tuleň?! No nebudu se navážet do žraloka, jinak mě příště určitě bude strašit ve snech a já se budu bát chodit do rybníka - NIKDY nevíte jestli ve sladký vodě fakt žraloci jsou! No zpátky! Pak sestřenka narazila na jeden obrázek ( hahahaha)


Popravdě jsem nikdy u krávy nebyla tak blízko! Ale můžu to zkusit že jo, třeba zatahat za uši nebo za vemeno a nebo ukrást její zvonek. No nevím kdo by byl rychlejší. Mohla bych se naučit běhat po čtyřech, třeba by si mě spletla s koněm nebo jejím druhem. Bůh ví kamarádi!

Strom života

28. prosince 2013 v 21:37 | XBONNIE
e to asi půl roku, co jsem přišla s nápadem že bych chtěla nějak oživit můj pokoj. Bílé zdi mi připadaly chladný a téměř nijaký. Proto můj mozek si usmyslel, že si něco na zeď nakreslím. Nejdřív to měl být nějaký citát - jenže citát je pro mě daleko náročnější. Držet stejnou velikost písmen a zachovat tak tvar, aby to vypadalo trochu k světu. Tak tedy jsem zavedla strom. Před dvěma dny jsem si malovala zeď znovu na bílo a dnes jsem společně se sestrou (protože já nejsem talent na velké kreslení) nasmolily krásný strom. Ze začátku jsem měla strach, jaký to bude až to vybarvíme tónovací barvou na zeď. Kmen je černý a lístky zelené. Další věc které jsem se bála je, že pro pestrost barvy tam budou velké skrvny a bude to flekatý. Ale díky bohu to dopadlo skvěle a strom opravdu vypadá dobře! Potřebuju si ještě dokoupit háčky na fotky a budu konečně prohlašovat že práce je dokončená.

Fotka je osvětlena ještě denním světlem.Něco malo z fotek, většinu musím ještě doplnit.
Nakreslit a vybarvit strom tónovací barvou trvalo čtyři a půl hodiny a to jsme na to byly dvě! Čili že velké díky patří mé sestře.

Profil blogerky

28. prosince 2013 v 21:15

K psaní jsem se dostala v osmi letech, když jsem uviděla první blog u sestřenky. Tenkrát to byla doba okopírovaných životopisů a požehnaných řetězáků o HSM ( High school musical ). Potom byla na řadě Miley Cyrus a její nekonečná Hannah Montana. V jedenácti jsem se začala jevit víc do deníku a do autorských povinností. Což mi tedy tak nějak vydrželo dodnes. Tento blog tu mám od roku 2011, veškerá historie byla smazaná, protože jsem se nemohla koukat na svůj žabinec a horu nesmyslných článků o tom jak jsem zjistila že venku nakonec neprší.

Jsem už takzvaná pesimistka, citlivka a drzoun což je dost zvláštní kombinace. Mám sen ( mít sen). Ne kecáám, něco tam je ale nechci to říkat. Děsně ráda si vymýšlím nový slova ( šahadla, větrný kalhoty, podnikačka....). Skoro vždcky se ráda zůčastním nějakýho šílenýho nápadu - ALE musí to mít hlavu a patu, což je dost těžký. Věřím na peklo a nebe. Ráda chodívám přemýšlet na hřbitov. Ráda zpívám, bohužel ne moc dlouho pak už mě totiž mlátí ať přestanu. Ráda tancuju. K tomu už snad výhrady nejsou, ale skoro vždycky to skončí ukopnutým palcem (bohužel pro mě).

Oblíbené knihy : Romeo, Julia a tma, Krysař, Říkali mi Leni, Mediátor, Lanczovky..
Oblíbená hudba : Tak všehochuť.
Oblíbený film : Jsem ujetá především do historických filmů ( Černý tulipán, Hrabě Monte Cristo, Sissi, Valkýra...)
- Černý jestřáb sestřelen, Temný rytíř, Terkel má problém, Dlouhá cesta ...

Rok 2013

27. prosince 2013 v 22:37 | XBONNIE
Ráda stojím u okna. Hlavně když je temná noc za okny a do očí bijí zářivé hvězdy. Člověk líp přemýšlí nad tím co ho posilnilo a co ho jednoduše koplo do zad. Nebudu vám povídat o tom jak je život těžký, protože on takový je. Ale nemá smysl ukazovat na toho a toho a křičet jak to měl daleko lehčí než Vy. A že se s takovými připady setkávám. Co oni ví, co ví o nás. Jací jsme. Stalo se tolik, ale na druhou stranu tak příšerně málo. Tento rok není nijak významný, třeba proto že jsem mu nedala šanci. Ale proč? Ze strachu? Moje hlavní část je řízená strachem, člověk se pořád bojí a pak nakonec zjistí že to co chtěl udělat je v nedohlednu. Musíme se však ohlédnout za těmi lepšími chvílemi. Smích. Ten pravý smích, který se projevuje srdcem a přesně to je člověku nejbližší.
Vztahy můžou taky končit šťastně a nebo fiaskem. Já vím, že taková procházka s klukem který vás objímá - krásně hřeje. Ale topení je topení, kamarádi a proto já se úspěšně připoutám k radiátoru a můžu šťastně prohlásit, že nikoho nepotřebuju. Nevím tedy jak Vy, ale já mám jasno!
Vlastně každý by měl být rád že dejchá. Protože to je fakt požitek, přesně tak jak je to popsáno v knize od pana Otčenáška.
Ať už pro vás byl rok 2013 jakýkoliv, pořád máte pár dnů na to něco změnit. A ze srdce vám přeju aby rok 2014 byl daleko lepší a šťastnější.

"A dech se zastaví. Mne nejvíce děsí, že nebudu moci dýchat. Když je mi někdy těžko, tak si říkám: Ty hlupáčku, holka, vždyť dýcháš, vždyť můžeš dýchat. Je to požitek, jen si to stačit vždycky včas uvědomit. Pojď, zkusíme to spolu, chceš? Dýchat... nadechnout zhluboka, vzduch, cítíš? A myslet si při tom: Dýchám, dýchám, ještě dýchám... jsem boháč.."
- Jan Otčenášek (Romeo,Julie a tma)

REKONSTUKCE

27. prosince 2013 v 21:07 | XBONNIE
Z mých prašivých důvodů jsem se rozhodla, že tenhle blog trochu předělám. Zkusím na něm zapracovat co nejlíp. Blog potřeboval změnu a já také. Takže uvidíme co z toho vyleze :-)
,,A dech se zastaví. Mne nejvíce děsí, že nebudu moci dýchat. Když je mi někdy těžko, tak si říkám: Ty hlupáčku, holka, vždyť dýcháš, vždyť můžeš dýchat. Je to požitek, jen si to stačit vždycky včas uvědomit. Pojď, zkusíme to spolu, chceš? Dýchat... nadechnout zhluboka, vzduch, cítíš? A myslet si při tom: Dýchám, dýchám, ještě dýchám... jsem boháč."


- Romeo, Julie a tma (Jan Otčenášek)